Otázky a odpovědi

Privátní malá tělocvična s posilovnou Josefa Palečka

1. Patříte mezi starší generaci, která se veřejným posilovnám vyhýbá, protože se nepotřebujete před nikým předvádět?

Privátní tělocvična s posilovnou je pro vás tou správnou volbou. U mě si můžete trénink předem zamluvit pouze pro sebe. Naprosté soukromí vám bude přinášet radost z fyzické činnosti i následné relaxace.

 

2. Ztrácíte naději, že ve vyšším věku můžete zůstat v kondici, být co nejméně nemocní a přesto chcete zamezit předčasnému stárnutí?

Moje cvičení zohledňuje zdravotní, kondiční i „estetické“ aspekty jedince ve smyslu funkční nedostatečnosti, nízké kondice, redukce tuku, zpevnění a tvarování těla.

 

3. Uvědomujete si, že člověku ve vyšším věku rychleji ubývá sil a myslíte si, že už je zbytečné začít cvičit, že už tím nic nespravíte?

Omyl, starší lidé mohou cvičit stejně jako mladí. Svalstvo je pro člověka natolik klíčové, že i jeden jediný den v týdnu věnovaný cvičení, přispívá ke zlepšení zdraví, výkonnosti a celkové pohodě.

 

4. Nepatříte mezi privilegované jedince, kteří jsou obdaření geny proti stárnutí?

Funkčním tréninkem s pomůckami zajišťuji podporu a souhru, většiny svalových skupin na těle, pro obnovení optimálně fungujícího pohybového aparátu. Takovéto posilování má vliv na kultivaci pohybu a celkovou harmonii organismu a stává se elixírem mládí.

 

5. Uvědomujete si mnoho zdravotních změn souvisejících s vaším přibývajícím věkem?

Zdravotním cvičením pomocí svalových spirálních zřetězení obnovuji klientům způsob správného držení těla s následnou sníženou bolestivosti zad a velkých kloubů. Využívám různé cvičební formy pro správné zapojení svalů v závislosti na zdravotním stavu či kondici klienta.

 

6. Dnes už víte, že bez neustálé údržby těla i ducha není možný zdravý a kvalitní život?

Pillates cvičením působím na kloubní sestavu, zejména páteře tím, že obnovuji sílu a elasticitu svalů a rozvíjím povrchové i hluboké svalstvo rovnoměrně. Určitým typem dýchání a principem jednoty duše a těla, se během cvičení zapojí do činnosti také mozek.

 

7. Řešíte ploché břicho ke zlepšení vzhledu a zdravotního účinku této tělesné partie?

Core trénink mám sestavený z posilovacích cviků, které jsou schopné přirozeně navrátit sílu tělesnému jádru a optimální vzhled celé postavě. Správně prováděnými posilovacími cviky zajišťuji kromě estetického a zdravotního efektu účinnější pohyby a efektivnější vynaložení síly.